Rozhovor s kapelou Imodium

24. srpna 2012 v 13:00 |  Rozhovory
Tak tady jsem našla nějaký rozhovor s kapelou Imodium ♥ ... Jsou božííí

Tak nejprve trocha historie - Kdy, jak a proč skupina Imodium vlastně vznikla?
To už je poměrně nezvyklá otázka na nás. Skoro už ani sami nevíme :). Stručněji tedy, vznikli jsme v roce 2000 v Broumově. Vznikla způsobem Thomova sáhodlouhého přemlouvání několika spolužáků ve třídě, kteří byli natolik výstřední, že byli k použití na založení kapely :) Sestava je po celá léta stejná.

Ahoj, jakej rok byl pro vás od vašeho vzniku nejzásadnější? Proč?
Ahoj, každý rok je pro nás zásadní, už jen proto že ho přežijem a taky proto že v každym tom roce něco prožijem. Můžeme ale samozřejmě považovat za ty zásadnější rok vzniku, každý rok ve kterém vyšla deska.

Jaký pro vás byl rok 2007? Bylo v něm pro Imodium něco podstatného?
Podstatná byla především nová deska,která vyšla právě v roce 2007, takže spousta aktivit kolem. Ne "jen" koncerty. Potkali jsme spoustu nových lidí, zažili spoustu srandy. Odjeli spousty koncertů a celkově se téměř po všech stránkách dařilo.

Poměrně dost jste minulý rok koncertovali (viz. např. Stigmata Tour či RockMusic Bytové tour) - kolik jste celkem v roce 2007 odehráli vystoupení?
Koncertovali jsme hodně moc. Především našeho tour to byli poprvé naše koncerty. Každý rok máme něco kolem stovky koncertů, rok 2007 byl určitě přes sto. A kdybychom měli počítat i zmíněné RockMusic Bytové tour bylo by toho mnohem víc, vždyť za ty tři dny jedeme asi 12 koncertů.

A kdy opět budete k vidění?
Právě po podzimu 2007, kdy bylo koncertů opravdu hodně jsme dali skoro na 2 měsíce pauzu. Jinak bychom se už asi nadobro sežrali v kapele a nebylo by to dobrý:) . Takže začínáme oficiálně od března kdy začne naše jarní část turné k desce Stigmata.

Která vaše deska se zatím nejlíp prodávala / prodává?
Zatím ta poslední, zaplaťpánbůh. Ona ta prodejnost není žádná sláva, to víme všichni, ale ano ta poslední deska tedy Stigmata se zatím prodává nejlépe.

Kdy a jaký nejvyšší počet diváků vás navštívil na koncertě?
Jeeejda, bylo toho hodně takže těžko vzpomínáme, v klubu nejvíc asi Lucerna Bar, kde bylo 1300 lidí, pak festivaly, kdy už na našem prvním Rock for People někdy před 6ti rokama bylo skoro 2000 lidí, to pro kluky v 15ti letech je vážně hodně velký číslo. Na turné s Divokym Billem byla spousta lidí. Ve výsledku jsou čísla úplně jedno, jde o to jakej to má výsledek. Kolik lidí po koncertě si tě pamatuje, stane se tvým fanouškem, koupí CD, navštíví tvůj další koncert. A takovejch lidí můžete mnohem víc nabrat v klubu, kde jich je 200, než v hale kde stojí 2000 lidí.

Je pro Imodium snadné žít mezi tak velkou konkurencí kapel? Jak se v tom množství lze vůbec prosadit?
Konkurence má obzvlášť v naší republice hodně velkej význam, jelikož je to tady malá louže. My konkurenci nikdy nijak nebrali. Většina kapel starších a úspěšnějších nebyla konkurence, byli to nevědomky učitelé. Rádi jsme se od nich učili a učíme, než abysme nafoukli tlamu stáli na kraji podia a štvalo nás, že práve na ně paří tolik lidí. Vždycky jsme se učili od kluků z Divokýho Billa když jsme mohli koukat "jak se dělá velkej koncert". Vypsaná fixa jak se najednou vytvoří super atmoška na koncertě. Na to abyste "fungovali" nestačí jen bejt dobrej muzikant. (což my ani nejsme :)) ) ale taky znát věci okolo. To všechno je dobrý vědět jinak jste za burany z venkova. Vůbec když kapela Imodium je z Broumova.

Je nějaký váš nesplněný sen - nějaká meta, na kterou si kapela přeje dosáhnout?
Mety jsou důležitý, jsou hnacím motorem. Určitě je jich spousta, tolik jsme si jich ještě nesplnili. Povedlo se nám dát dohromady kapelu lidsky, podařilo se nám prorazit ze zapadlýho městečka na východě. Povedlo se nám podepsat smlouvu s labelem a vydat už 2 desky a natočit 3 klipy. To jsou mety, který jsme si dali a splnili, těch dalších asi 30 máme před sebou :)

Připravujete aktuálně nějakou další desku?
Ani ne. Vždyť poslední deska vyšla ani ne před rokem. Je ještě dost času. Naučili jsme se nebejt líný a fanoušky během pauzy mezi poslední a následnou deskou umět "zabavit". Nejezdit jenom koncerty i když je to ta téměř nejpodstatnější část kontaktu s fanouškama, ale vymýšlíme i věci kolem - od bytovýho turné po různé downloady, speciální koncerty atp.

Nápady na texty ze sebe potíte najednou, když je potřeba udělat cédéčko nebo si je postupně někam zapisujete a pak třeba využijete?
Je to půl na půl. Jsou texty, který nasbíráte během času, kdy nemusíte pracovat na žádný desce. Jezdíte potkáváte, poznáváte, zažíváte, prožíváte, čtete. A pak jsou texty, který prostě vzniknou až ve studiu během natáčení. To proto, že jste lempl a nedokážete se dostatečně připravit dopředu :) nebo prostě zjistíte, že text, kterej je hotovej nestojí ani za starou bačkoru a musíte ho předělat, přepsat.

Jsme teprve na začátku roku 2008, tak toho využijeme - co by jste pro letošní rok našim čtenářům vzkázali?
My si hlavně přejeme, aby čtenářů bylo co nejvíce a až jich tady bude fakt dost, tak jim vzkazujeme, ať si užijou rok 2008 především koncertně. Ať chodí na fesťáky, na koncerty... Ať českou muziku ocení tím, že si ji pořídí tak, jak mají a nestahují zadáčo:) Když tyhle věci nebudou fungovat, můžeme to všichni zabalit, od muzikantů po pořadatele a manažery :)) Díky za rozhovor.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama